A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

USA - Diskuze

Původní dotaz

Lodí do USA

22.09.2009 13:14:20 | Honza117
Zdravím,
nedůvěřuji letecké dopravě natolik, abych se odvážil navštívit USA letecky. Problém je ale ten, že je nadlidský výkon dohledat nějaké lodní spojení. Jedinou možností se zdá zaoceánská loď Queen Marry II nebo Queen Elizabeth(vyrážející ze Southamptonu), nicméně ceny jsou ve srovnání s letenkou zhruba dvojnásobné. Relativně "příznivá" je alespoň doba plavby - 6 dní. Nevíte někdo o jiném přímém nebo nepřímém lodním spojení z Evropy do Ameriky? Slyšel jsem i o možnosti nalodit se na nějakou nákladní loď, ale doba plavby je příliš dlouhá. Můžete mi, prosím, někdo doporučit nějaké internetové stránky, kde bych se o lodní dopravě do USA dozvěděl více? Děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
16.07.2017 14:05 90.180.101.***
Neregistrovaný uživatel
26.12.2016 20:38 178.17.3.***
Re: Lodí do USA  

Pokud to chceš mít v kvalitě a s poznáním mrkni na www.aida.de

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Neregistrovaný uživatel
09.11.2016 08:28 78.156.149.***
Neregistrovaný uživatel
09.11.2016 08:28 78.156.149.***
BFLMPSVZ  

<3 :-| :-| @};-- <:-) :-D :-P :-P ;-) ;-) :-S (((clap))) (((clap)))

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
24.07.2016 17:50 72.184.112.***

Ten úvodní popis Ameriky je poněkud zoufalý ale alespoň Ameriku, vzácně nenapadá. Amerika má převším tu skvělou vlastnost, že každý žije přesně tam, kde si zaslouží žít. Ve velkých městech ovšem nežije většina obyvatelstva Unie, naopak, z velkých aglomerací se stěhují momo města. Tam kde je práce výborné školy a zábavní parky velké obchody a pod.To jsou informace kterí turistům mnoho neříkají.
Státy mám projeté celé, ale i Hawaii, Mexiko,Kanadu. V USA která je pro mne naprosto nejlepší země na planetě, žiji 31 let. Občas zaletím do Evropy, Asie, jednou Afriky a jednou Austrálie. Když bych si měl znovu vybrat zemi kde chci žít je to výhradně USA a stát kde žiji tedy Florida a místo s nulovou kriminalitou a nádherným přírodním parkem na řece Homosassa river..Amerika je velká a McD není to nejhorší kam se jít jednou za sezónu najíst, to v Čechách jsem už 3x jako minutku ochutnal i psa a dost smrděl. Tak to vám v celé Americe na stůl nepřinesou.

McD navštěvují chudé rodiny ale i ty už zřídka. Proto se potýká s přízní zejména když jejich platy v McD stoupl na 12.50 USD/hod. a s nimi i ceny, Dnes hamburgera nepořídíte pod dolar. (V Čechách se smí psát pod 4 dolary).

Je mi zcela fuk co si Čech myslí o Americe, vím jen že porovnávat se nemůže s jakoukoliv jinou zemí na světě. Je tu od naprosté bídy a beznaděje všechno až po bohatství a vám neznámou střední třídu. O jejichž životní úrovni se přesvědčujete v dobrých i naprosto mizerných amerických filmech a seriálech.
A zase jsme u toho, že každý si vybere svůj styl zábavy i poučení.

Miluji českou historii, hlavně středověk, české hrady i vesměs rozkradené zámky, některé části pražského hradu a Starého města, i Menšího města pražského, ale neidealizuji Karla IV, on zas nebyl tak dobrý jak se o něm básní v českém tisku..
Amerika dlouhodobou historii nemá. Ovšem neobjevil ji Columbus ale stovky let před ním jiní. Amerika:

https://www.youtube.com/watch?v=KcuDdPo0WZk

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
24.07.2016 17:11 72.184.112.***

Mladík si neuvědomuje, že v danou denní hodinu je na trase USA do Evropy nebo naopak, několik set letounů v řadě za sebou a že když už něco spadne na tak zabezpečené trase, pak je to zázrak 1: 10,000. jestli ne víc. Doba letu kolem 8 hodin a letenka kolem 1000 dolarů - plus i mínus.
Jako bych jel autem minimálně týden z Floridy do Kalifornie kde je riziko nehody a smrti daleko vyšší. Ano rozumu se někdy nedostává hlavně těm mladším. :-D
Létám často na vnitrostátních linkách zde v usa a létám i mimo kontinent.
A jak se na to dívají sami piloti? Myslíte že riziko je jejich povolání? Je to zcela běžné povolání s vysokou zodpovědností (kterou přeji i těm z ČSA)
Ano, někteří se bojí létat a dokud nepřekonají strach (ví Bůh z čeho) tak buď budou platit značně víc, nebo se nikam nepodívají.
Mám proletěný velký kus světa za posledních 31 let života v USA. A ano, zažil jsem snad jednou dvakrát krizovou situaci kdy se každý pomodlil, ale to se přece v letu na bouřkou stává a letoun je na to stavěný. Ostatně to bylo opravdu ještě v dobách kdy technika nebyla tak vymakaná jako teď. Dnes by to pilot obletěl.
Nebojím se létat. Jen Bůh ví jak dlouho mě tu v tom "Slzavým Oudolí" nechá trpět. Tak jsem chlap a nebo.....
Quasimodo

• Anonym (8)
  • Anonym (1)
Jarda Stopař
21.03.2015 11:07 78.102.145.***
lodí do usa  

zdarec lidi.
Řeším teď něco podobného. Jedu stopem kolem světa a nemám na letenku a tak scháním loď která by mě vzala přez oceán klidně i na bílo bez papíru.Cestu si klidně odpracuji práce se nebojím. Nějaké rady a tipy? Díky moc. Když tak tady je můj mail :
lucianselleck@seznam.cz

a můj FB :
www.facebook.com/stopom

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Marek
17.03.2015 21:51 80.226.24.***

Absolutne nechapu,proc nejsou nejake prime spoje lodi z Evropy do USA,proste jen na prepravu.

• Anonym (4)
Neregistrovaný uživatel
03.03.2015 11:17 89.103.144.***

Víš, to není jen o strachu z létání, já například strach nemám a v letadle jsem zkolabovala kvůli nízké odolnosti vůči hypoxii, takže mi let ze zdravotních důvodů zakázali a do USA se chci též podívat!
<3 <3 <3

• Anonym (8)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu